czwartek, 19 grudnia 2013

Sałatka jarzynowa w przebraniu Mikołaja ;)

Pra-premiera sałatki jarzynowej, jakiej nie znacie! Czy to Mikołaj przebrał się za sałatkę czy sałatka za Mikołaja ;)? otóż pod tym płaszczem, czapą i brodą jest prawdziwa sałatka jarzynowa z marchewki, ziemniaków, groszku, pietruszki, ogórków konserwowych i majonezu :) czyli potrawa, która prawie w każdym domu pojawia się w świątecznym czasie, za której smakiem tęsknią emigranci :)


Zresztą sami możecie zerknąć na metamorfozę sałatki w Mikołaja :) przepisu na sałatkę nie podaję, bo każdy z nas ma swoje ulubione składniki, jedni dodają kukurydzę, inni jajko na twardo, a jeszcze inni nie przepadają na zielonym groszkiem, zatem tylko o przebraniu będzie tutaj mowa.

Najpierw na talerzu układamy sałatkę formując łyżką kształt Mikołaja z rozłożystymi rękami, niczym Aniołka albo orzełka robionego na śniegu. 
Wierzchnią warstwę smarujemy majonezem.


2. Następnie z paluszków krabowych delikatnie oddzielamy czerwoną część i układamy z niej płaszcz. Z czerwonej papryki wycinamy czapę Mikołaja. Potem z  ugotowanego na sypko białego ryżu układamy włosy, brodę oraz spód płaszcza Mikołaja oraz na środku obszycie płaszcza.
3. Z ziaren czarnego pieprzu robimy oczy, aby Mikołaj mógł nas dobrze wiedzieć ;) Z papryki żółtej lub marchewki układamy nos, z czerwonej usta. Z białej częsci paluszków krabowych robimy wąsy Mikołaja, może być też żółty ser.


4. Dla kontrastu ułożyłam zielony groszek wokół Mikołaja, ale może być też koperek czy sałata, u mnie akurat wyszły :)


I podajemy na Stół!
Jak się Wam podoba?3 komentarze:

  1. Aż mi dech zaparało! Gratuluję pomysłu, mikołaj jest cudny!!!! Tylko teraz pytanie, zjeść czy nie zjeść tak pięknego mikołaja?:D

    OdpowiedzUsuń
  2. dzięki dziewczyny, pracy trochę zajmuje, ale za to jakie "ma wejście" taka sałatka :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...