niedziela, 7 kwietnia 2013

Batoniki musli „motylem być”



Wiośnie w tym roku niespieszno do Polski, nawet bociany „nabrały się” i przyleciały jak co roku zastając zamiast zielonej trawy i rozkwitających paków drzew, zaspy pełne śniegu i zirytowanych przedłużającą się zimą Polaków. Szukając jednak pozytywnych stron – mamy więcej czasu na zadbanie o sylwetkę i kondycję, zanim lekkie płaszcze odkryją bezlitosną prawdę o kilku nadprogramowych kilogramach. 

Dlatego proponuję batoniki musli, świetną przekąskę zawierającą cukier ale w zdrowych bakaliach! Jest to jeden z niewielu przepisów na batoniki, który znalazłam, w którym nie dodajemy ani cukru ani tłuszczu, więc te batoniki są stosunkowo niskokaloryczne pomijając bakalie :)

Batoniki musli "motylem być"
2 szklanki płatków owsianych
2 białka
½ szklanki maki razowej
1/3 szklanki letniej wody
2 łyżki miodu
2 łyżki oleju
2 szklanki bakalii (migdały, rodzynki, żurawina, morele)
szczypta soli


Bakalie należy posiekać na mniejsze kawałki. Wymieszać wszystkie sypkie składniki ze sobą w jednej misce. Miód wlać do rondelka i rozpuścić w wodzie, dodać olej, odrobinę soli. Białka ubić na sztywno, następnie wymieszać sypką masę z wodą z miodem i olejem oraz białkami tak, aby nie było sypkich składników. Potem blaszkę wysłać papierem do pieczenia i ułożyć warstwę o grubości 1 cm, wyrównać, aby powierzchnia była ścisła. Piec w temp 180 stopni ok 30 minut. 








1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...